FAQ

Co je to slinutá dlažba?

Slinutá dlažba je keramický materiál složený ze živce, jílu a kaolinu,  celoprobarvený a téměř bez jakýchkoliv pórů. Lisuje  se pod vysokým tlakem (350 - 450 kg/cm) a následně se dva krát pálí při teplotách nad 1200 stupňů celsia. Díky této výrobní technologii vzniká homogenní směs. Samotný produkt má velmi nízkou nasákavost, která je do 0,5 %, přičemž u většiny dlažeb je nasákavost ještě mnohem menší. Právě díky tímto vlastnostem je slinutá dlažba vysoce mrazuvzdorná a vhodná jak do interiéru tak i exteriéru. Odolná je nejen vůči mechanickému poškození, ale také proti chemickým látkám. Proč je nízká nasákavost tak důležitá? Díky tomu, že zde nejsou póry, do kterých se nedostává voda, je dlažba odolnější, a to nejen proti samotné vodě, ale především proti mrazu, který by mohl dlaždičky nasáklé vodou poměrně rychle poškodit.

Je dlažba a obklady, které nabízíte odolné vůči skvrnám? Jsou tedy vhodné i na podlahu do kuchyní, kde hrozí nebezpečí znečištění od jídel, vína a jiných potravin či čistících prostředků?

ANO. Všechny námi nabízené dlažby a obklady mají vysokou odolnost proti tvorbě skvrn. Jedná se o slinutou keramiku, která je neporézní, nenasákavá a žádná špína se nemůže tzv. "vpít" do dlaždice.

Bojím se, abych při čištění a úklidu nepoškodila dlažbu i obkladačky svými chemickými a čistícími přípravkami, které běžně k úklidu používám. Je to možné?

NENÍ. Na všechny typy dlažeb a obkladaček lze použít jakékoliv čisticí prostředky běžně dostupné k zakoupení v drogériích, i ty nejsilnější. Vždy ale používejte takové, které po sobě nezanechávají žádný film, vosk nebo penetraci. Dlažba BIGTILE nic takového nepotřebuje, v takovéto vrstvě se pak jen usazuje špína. 

Mohu u vaší firmy zakoupit i přípravky pro pokládku a instalaci dlažby a obkladaček?

NE. Nabízíme jen dlažbu a obklady a DOPORUČUJEME stavební chemii, lepidla a hmoty výrobce MAPEI.

Co znamená "planarita"  dlažby?

Prohnutí dlaždice směrem nahoru nebo dolů. Planarita nám stanoví rovnost každého kusu obkladu a dlažby. K tomuto jevu dochází při ohřevu a chladnutí střepu při výpalu v peci. Planarita je běžným jevem, který najdeme u všech výrobcu keramiky. Její rozsah se liší na základě rozměru dlaždic. 

Co je to barva střepu?

Materiál, ze kterého je dlaždice vyrobena. Obecně platí, že bílý střep je známkou kvality. Červený střep je zpravidla více nasákavý, proto by podlahy z tohoto materiálu neměly být pokládány do míst s vyšší vlhkostí. Může totiž dojít k objemovému nárůstu, který způsobuje drobné trhlinky v glazuře. Dlažby a obklady Bigtile mají vždy barvu střepu sladěnou s barvou povrchu.

Co je to otěruvzdornost a proč není uvedená u každého materiálu?

Otěruvdornost neboli odolnost vůči opotřebení se stanovuje pouze u glazovaných obkladů a dlažeb. Jedná se o velice důležitou vlastnost dlažeb, která ovlivňuje jejich životnost. V současné době výrobce otěruvzdornost uvádět nemusí.